I went to the grocery store to buy some fruit today and I am
curious what some of these items cost where you live.$0.59/lb for bananas
$1.29/lb for red grapes
I also stopped to get gas for $3.75/gal
(sorry about the American units lol)
![](/moment-web/static/img/icon_moments_likes.png)
![](/moment-web/static/img/icon_moments_comments.png)
Download the HelloTalk app to join the conversation.
![](/moment-web/static/img/banner_logo@2x.png)